lekrz proktologii

Wizyta u proktologa

Rozwój medycyny w dzisiejszych czasach pozwala nam na zdiagnozowanie wielu chorób, które doskwierają ludziom. Spotkać możemy z najdziwniejszymi i najbardziej wstydliwymi. Najczęstszym problemem jest udanie się do proktologa.

Kim jest proktolog?

Proktolog to lekarz zajmujący się leczeniem chorób jelit grubego, oraz odbytnicy, na podłożu zapalnym, ale również nowotworowym. Największy procent zmarłych jest właśnie na nowotwór jelita grubego. Do lekarza powinniśmy zgłosić się, gdy zauważymy takie zmiany jak: kłopoty gastryczne, uczucie rozpierania, gwałtowne i ostre bóle w przewodzie pokarmowym, ropne wycieki z odbytnicy, krwawienia, krew w stolcu.

Choroby proktologiczne

Choroby, które najczęściej nam doskwierają to m.in.: hemoroidy, szczelina odbytu, ropień okołoodbytniczy, kłykciny kończyste. Choroby odbytu są wielkim problemem w dzisiejszych czasach. Często wymagane jest leczenie farmakologiczne, które zapobiegnie rozwojowi i powstawaniu powikłań chorobowych. Leczenie zaczyna się od wstępnego wywiadu, gdzie kolejno lekarz zleca odpowiednie badania, które mogą wykluczyć lub zdiagnozować chorobę. Najczęściej wykonuje się badania USG w odbycie. Są to schorzenia wyjątkowo kłopotliwe i trudne w leczeniu, które najczęściej wiążą się ze złą dietą.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *